DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ PROGRAMOWANIA ?

Duża część osób jest zdania, że programowanie to umiejętność przynależna nielicznym profesjonalistom z odpowiednim wykształceniem kierunkowym, którzy posiadają odpowiednio dużą wiedzę i możliwości do stworzenia czegoś od podstaw za pomocą klawiatury i kompilatora. To oni zajmują się tworzeniem technologii. Dla pozostałych z nas programowanie pozostaje „czarną magią”, mimo, że wszyscy na co dzień używamy produktów tej technologii – programów, stron internetowych czy aplikacji. Jednak nie musi tak być.

PROGRAMOWAĆ MOŻE NAWET DZIECKO !

W związku z tak szybkim rozwojem technologicznym występuje duże zapotrzebowanie na inżynierów oraz specjalistów robotyki , branży IT. Oferowane przez nas szkolenia kształcące dzieci i młodzież w dziedzinie klocków LEGO i programowania stwarzają idealne warunki do tego aby już od najmłodszych lat na etapie edukacji mieli oni szansę rozwijać swoje pasje i poznawać tajniki świata technologii.  Zachęcenie dzieci do programowania jest dużo prostsze niż może się to wydawać. Dzieci bardzo naturalnie przyjmują takie wyzwania, jeśli projekty i tematy prezentowane są na odpowiednim poziomie trudności i powiązane z zabawą.

NARZĘDZIA DO NAUKI PROGRAMOWANIA

Prowadzone od wielu lat badania pozwoliły na wypracowanie dogodnych narzędzi, które pozwalają w łatwy i angażujący sposób wprowadzić programowanie do już od pierwszych lat edukacji szkolnej. Nauka programowania z wykorzystaniem gier i robotów może być dla dzieci świetną zabawą i jednocześnie wyposażyć je w narzędzia i kompetencje, które będą procentować w przyszłości.

Rynek edukacyjny ma w swojej ofercie mnóstwo narzędzi przeznaczonych do nauki programowania, dostosowanych do różnych stopni rozwoju i zaawansowania uczniów. Jednak niektóre z nich wyraźnie wybijają się na tle innych i są najczęściej polecane przez ekspertów. Na naszych zajęciach wykorzystujemy zestawy klocków LEGO Education, które są wyposażone w czujniki, silniki i sterowane przyjaznymi graficznymi językami programowania. Zapewniamy, że są one świetnym narzędziem do nauki programowania dla dzieci od 5 do nawet 99 roku życia !

MISJA ROBOSMART…

Naszym celem jest zarażenie dzieci tematyką techniczną, obudzenie w nich pasji, która wprowadzi ich w fascynujący świat nauki i techniki. Chcemy, pokazać, że komputer może być wykorzystywany jako narzędzie do tworzenia czy pracy, nie tylko do zabawy. Jesteśmy przekonani, że robotyka u niektórych Dzieci będzie zalążkiem przyszłej pasji, która może prowadzić do wyboru przyszłego zawodu.

lego mszana dolna

Wakacje z RoBoSMART – Oferta 2020

1 czerwca 2020Gotowi na wakacje? Czas pakować walizki! Tego lata...

Przerwa od zajęć cyklicznych w RoBoSMART

20 grudnia 2018W dniach od 14 stycznia – 27 stycznia z powodu...

półkolonia wakacyjna

Wakacje z LEGO w Myślenicach

25 kwietnia 2018 PÓŁKOLONIE WAKACYJNE 2018    Gotowi na wakacje?...

Cześć! W czym możemy pomóc?