Relacja z półkolonii w Myślenicach

Pierwszy i drugi turnus naszej wakacyjnej półkolonii już za nami….

Chcecie wiedzieć co się u nas działo ? Poniżej krótka relacja z każdego dnia !

I turnus

PONIEDZIAŁEK:

Poniedziałek zaczęliśmy bardzo pracowicie – konstruktorzy zmierzyli się bowiem z LEGO zwierzętami. Młodsza grupa zbudowała ptaszki i pszczołę, natomiast starsi psa Puppy.
Za nami również pierwsze eksperymenty… uczestnicy dowiedzieli się co to ciecz nienewtonowska oraz jak domowym sposobem zrobić latający balon bez użycia helu. To był bardzo intensywny i kreatywny dzień…

WTOREK:

Kolejny dzień wrażeń za nami, a to za sprawą naszych zdolnych uczestników, którzy pełni pomysłów i entuzjazmu realizują kolejne projekty i doświadczenia – wędrująca woda. Cały czas zostajemy w Świecie LEGO – zwierzaków, najmłodsi zbudowali aligatora, natomiast druga grupa zaczęła projekt słonia.

ŚRODA:

Już środa i trzeci dzień naszych półkolonii… Jak ten czas szybko leci w towarzystwie naszych młodych i zdolnych konstruktorów ! W młodszej grupie : Jeremi po raz kolejny zaskakuje nas swoimi autorskimi projektami a małpka Hani i Bartosza dzięki przeróżnym modyfikacjom – staje się „małpko – helikopterem”. Doświadczenie z ” Lampą Lawą” wywołało spore emocje wśród uczestników.

CZWARTEK:

Tym razem przy pomocy klocków LEGO WeDo 2.0, najmłodsi uczestnicy skonstruowali kijankę, która po przeróbkach stała się żabą. Starsza ekipa realizowała projekt Sortownika Kolorów, który na następnych zajęciach będą programować. Trenerka Asia zrobiła dzisiaj czary – mary ze znikającym atramentem – teraz każdy z naszych młodych Inżynierów już wie jak zaskoczyć swoich kolegów !

PIĄTEK:

Ostatni dzień zajęć i niesamowite emocje zarówno w młodszej grupie gdzie odbyły się wyścigi robotów Milo, jak i w starszej gdzie udało się uruchomić skomplikowany projekt słonia. Jakby tego było mało… mieliśmy dzisiaj wybuchowe doświadczenie z wulkanem.

II turnus

PONIEDZIAŁEK:

Początek nowego tygodnia przyniósł kolejne, nowe zadania naszym konstruktorom. W młodszej grupie zaczynamy z LEGO przygodę do Parku Rozrywki, natomiast starsza grupa startuje z elitarną misją na Marsa. W ramach eksperymentu obserwowaliśmy dzisiaj „Tańczące rodzynki”.

WTOREK:

Wtorek i kolejny dzień zmagań naszych uczestników. Zbudowane przez najmłodszych samochody wystartowały w dzisiejszym wyścigu – gratulujemy zwycięskiej drużynie ! Natomiast starsi konstruktorzy w dalszym ciągu kontynuowali kosmiczną przygodę. Trenerka Dorota zaprezentowała Dzieciom jak zmieścić jajko w butelce, której otwór jest mniejszy od jego średnicy…

ŚRODA:

U nas wiele się działo… począwszy od skomplikowanych projektów słonia po fantastyczne i kolorowe karuzele z Parku Rozrywki, a kończąc na produkcji baniek mydlanych.

CZWARTEK:

Czwartkowe zajęcia wywołały spore emocje wśród uczestników, a to za sprawą wyścigu o Grand Prix RoBoSMARTu ! Zobaczcie jakie bolidy Formuły 1 skonstruowali nasi mali Inżynierowie. Trzeba przyznać, że maszyny prezentują się doskonale. Nic, tylko jeździć ! W dzisiejszym eksperymencie w roli głównej jajko.. I to nie byle jakie jajko, nasze potrafi lewitować!

PIĄTEK:

Wszystko co dobre szybko się kończy… zakończenie II turnusu wakacyjnych półkolonii z robotami. Dziękujemy, że byliście z nami ! 🙂

Zajęcia z ekipą naszych młodych Inżynierów to czysta przyjemność ! Ich niesamowita energia, radość z każdego wykonanego zadania i kreatywność napędzała nas do działania. Zresztą zobaczcie sami !

 

 Zostały ostatnie wolne miejsca w sierpniu. Zapraszamy do naszej robosmartowej drużyny !

 

Cześć! W czym możemy pomóc?