Zapisy na semestr zimowy 2019/20 – Oferta zajęć robotyki, programowania, Matcraft

Zapraszamy wszystkich pasjonatów klocków Lego na wielką przygodę z robotyką, programowaniem i Minecraftem! 

Trwają zapisy na nowy semestr do pięciu grup warsztatowych:

Mały legomaniak zajęcia kreatywne dla dzieci od 3 – 5 lat,
Młody konstruktor – robotyka i programowanie dla dzieci od 5 – 8 lat,
Starszy Inżynier – robotyka i programowanie dla młodzieży od 9 – 15 lat,

Miłośnik Minecrafta – nauka matematyki w Świecie MINECRAFTa dla dzieci od 6 – 11 lat,
Młody programista – Scratch dla dzieci i młodzieży od 7 – 12 lat.

Pierwsze zajęcia 28.09.2019!


MAŁY LEGOMANIAK ( 3 – 5 lat)

ZAJĘCIA KREATYWNE DLA NAJMŁODSZYCH

Czas trwania: 45 min/ 1 x tygodniowo

Termin: piątek godz. 16:00

Liczba zajęć: 16 spotkań

KOSZT: 120 zł/msc | 460 zł/ semestr

Zajęcia kreatywne dla maluchów, które wprowadzą je w świat przedmiotów ścisłych oraz nowoczesnych technologii. Zajęcia na sali dywanowej prowadzone są w takiej formie, by optymalnie wspomagać naturalne zainteresowania małych odkrywców. Dzieci wykonują różnorodne ćwiczenia, mające rozbudzić umysł i zachęcić ich do ruszania się, myślenia i zapamiętywania. Na warsztatach stawiamy na rozwój umiejętności związanych m.in. z sensoryką, mową, językiem, motoryką i emocjami. Przy użyciu zestawów edukacyjnych LEGO® milusińscy uczą się konstruować maszyny, wkręcać śrubki i łączyć ze sobą zębatki. Każde spotkanie to inny temat przewodni. Oprócz zasad mechaniki poznają zjawiska fizyczne i chemiczne oraz uczą się podstaw matematyki i przyrody. Warsztaty kształtują zdolność logicznego myślenia, poszerzają wiedzę najmłodszych dotyczącą zjawisk występujących w otaczających ich świecie i zachęcają do zainteresowania się technicznymi i naukowymi zagadkami.


MŁODY KONSTRUKTOR (5 – 8 lat)

ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE

Czas trwania: 90 min/ 1 x tygodniowo
Terminy: wtorek godz. 16:00 lub sobota godz. 11:15
Liczba zajęć: 16 spotkań
KOSZT: 220 zł/ msc | 860 zł/ semestr

Podczas zajęć dzieci budują maszyny i zwierzęta, np. krokodyla poruszającego paszczą, bramkarza broniącego bramki, żurawia, wózek widłowy oraz wiele innych maszyn, wyposażają je w silniki i czujniki. Następnie, po podpięciu do komputera, programują je w prostym programie graficznym. Dzięki temu wprowadzają własnoręcznie zbudowane postacie w ruch. Zajęcia w oparciu o Lego WeDo stanowią doskonały wstęp do zagadnień związanych z robotyką i programowaniem. Grupy liczą maksymalnie 10 osób, przy czym uczestnicy kursu pracują w dwuosobowych zespołach. Każda para ma do dyspozycji komputer oraz własny zestaw klocków. Kursanci pracują pod czujnym okiem kadry inżynierów, która służy pomocą na każdym etapie.


STARSZY INŻYNIER ( 9 – 15 lat)

ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE

Czas trwania: 120 min/ 1 x tygodniowo

Termin: poniedziałek godz. 16:45 lub sobota godz. 9:00

Liczba zajęć: 16 spotkań

KOSZT: 275 zł/ msc | 1 070 zł/ semestr

Uczestnicy zajęć pracują na klockach LEGO Mindstorms® EV3, są to zestawy umożliwiające skonstruowanie robotów wyposażonych w czujniki ruchu, koloru, wilgoci oraz serwomotory. Za pomocą schematów budowy każdy dwuosobowy zespół zbuduje sortownik, słonia, robota czy żyroboja, a następnie wprawi go w ruch. Roboty te komunikują się się z otoczeniem i podejmują decyzje. Ogranicza je tylko nasza wyobraźnia. Graficzny język programowania pozwala już od najmłodszych lat tworzyć własne algorytmy. Uczestnicy kursu samodzielnie rozwiązują stawiane problemy metodą prób i błędów, dzięki czemu rozwijają zdolności techniczne oraz poszerzają swoją wiedzę. Testują własne pomysły rozwijając analityczne myślenie. Nie bój się, że Twoje dziecko nie poradzi sobie z programowaniem! Nie wymagamy od uczestników wiedzy programistycznej. Nasi trenerzy na zajęciach od podstaw, w sposób łatwy przekazują wiedzę i służą pomocą na każdym etapie pracy.


MIŁOŚNIK MINECRAFTA (6 -11 lat)

NAUKA MATEMATYKI W ŚWIECIE MINECRAFTa

Czas trwania: 60 min/ 1 x tygodniowo

Termin: poniedziałek godz. 15:30 lub piątek godz. 17:00

Liczba zajęć: 16 spotkań

KOSZT: 160 zł/msc | 620 zł/ semestr

Minecraft to gra komputerowa, którą kochają miliony dzieci na całym świecie! Dzięki innowacyjnemu połączeniu zabawy i nauki dzieci uczą się matematyki, poznają miesiące, dni tygodnia, znaki drogowe, ćwiczą odczytywanie godzin na zegarze oraz poznają zagadnienia z różnych dziedzin życia (społeczeństwo, ekonomia, ekologia). Każde zajęcia to inna tematyka i nowe zadania do rozwiązania.


Dlaczego warto nam zaufać? 

  • RoBoSMART to firma prężnie działającą na rynku od prawie 5 lat. Prowadzimy zajęcia zarówno w naszej siedzibie w Myślenicach, jak i w okolicznych przedszkolach, szkołach,  
  • program zajęć jest dostosowany do wieku naszych młodych Inżynierów, którzy po raz pierwszy wkraczają w świat budowania robotów i programowania, 
  • uczestnicy pracują w niewielkich grupach co sprzyja pozyskiwaniu nowych umiejętności. Każda para ma do dyspozycji komputer oraz własny zestaw klocków, 
  • nad uczestnikami czuwają wykwalifikowani trenerzy, którzy starają się zarazić najmłodszych zamiłowaniem do nowych technologii oraz udowadniają, że zajęcia w RoBoSMART to nie tylko nauka, ale i niesamowita zabawa, 
  • w trakcie naszych zajęć uczestnicy wykorzystują profesjonalny sprzęt komputerowy, materiały dydaktyczne oraz kompletne zestawy do budowy robotów LEGO®, 
  • w trosce o bezpieczeństwo naszych podopiecznych wszystkie nasze zajęcia są objęte ubezpieczeniem 
  • poprzez innowacyjny sposób nauczania zarażamy dzieci tematyką techniczną,  
  • każde zajęcia przynoszą nowe wyzwania naszym młodym konstruktorom, uczą ich planowania działań i konsekwencji ponadto rozwijają zdolności manualne i logicznego myślenia. 

Na czym polegają zajęcia w RoBoSMART ?

Przyszli konstruktorzy poznają czujniki wykorzystywane w robotyce, zbudują zwierzaki, pojazdy, maszyny a następnie ożywią swoje konstrukcje za pomocą języka obrazkowego. Mamy też coś dla młodych programistów, którzy chcieliby zgłębić elementy języka Scratch oraz dla tych, którzy chcą poćwiczyć matematykę.

Kreatywność, wyobraźnia wizualno- przestrzenna i praca zespołowa to umiejętności, które nabędzie Twoje dziecko.


Twoje dziecko jest pasjonatem klocków LEGO lub Minecrafta? Ale Ty zastanawiasz się jeszcze czy zapisać je na zajęcia w RoBoSMART ? 

W takim razie zanim podejmiesz decyzję przyjdź 14 września na BEZPŁATNE ZAJĘCIA POKAZOWE, na których rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości! Przyjdź, spróbuj i zdecyduj, czy chcesz dołączyć do drużyny naszych młodych Inżynierów ! 


Zapisz się już dziś telefonicznie lub mailowo! Liczba miejsc ograniczona!  

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania, wątpliwości lub sugestie, to zapraszamy do kontaktu:

Zapisy na semestr zimowy 2020/21 – Oferta zajęć robotyki i programowania stacjonarnie i on-line

24 sierpnia 2020Zapraszamy wszystkich pasjonatów klocków Lego na wielką...

lego mszana dolna

Wakacje z RoBoSMART – Oferta 2020

1 czerwca 2020Gotowi na wakacje? Czas pakować walizki! Tego lata...

Ferie z ROBOSMART – Oferta 2020

5 grudnia 2019Nadciąga długo wyczekiwany okres ferii zimowych. Dla...