Czy mały, kolorowy, odlany z formy kawałek plastiku może być kluczem do rozwiązania problemu niedoboru matematyków i inżynierów?

Zajęcia dla inżynierów

Warsztaty skierowane są do młodych inżynierów w wieku 6-15 lat.
Zajęcia rozbudzają ciekawość poznawania świata wśród najmłodszych
oraz umożliwiają w prosty, ciekawy i efektywny sposób ich rozwój w kierunku nauk ścisłych.

Naszym celem jest zarażenie dzieci tematyką techniczną,
obudzenie w nich pasji, która wprowadzi ich
w fascynujący świat nauki i techniki.

Termin zajęć jest dostosowany do indywidualnych potrzeb naszych uczestników. Warsztaty w RoBoSMART odbywają się w sobotę ale również w tygodniu a każde spotkanie trwa 90 lub 120 minut (w zależności od poziomu grupy).

WeDo oraz Mindstorms to zajęcia blokowe, prowadzone niezależnie. Poprzez indywidualne podejście instruktora, każdy może zacząć przygodę z robotami w dowolnym czasie.

Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach: WeDo (dla dzieci 6-9 lat) oraz Mindstorms (9-15).

Na każdym z poziomów grupy liczą maksymalnie 10 osób, przy czym uczestnicy kursu pracują w dwuosobowych zespołach. Każda para ma do dyspozycji komputer oraz własny zestaw klocków. Kursanci pracują pod czujnym okiem kadry inżynierów, która służy pomocą na każdym etapie.

Programowanie powstałych budowli jest równie ważne jak ich budowa. Ożywienie każdego robota będzie dopełnieniem całego zadania.

Środowisko programowe firmy Lego® oparte jest na środowisku programowym LabView® firmy National Instruments® – oprogramowania używanego przez naukowców i inżynierów z całego świata.

Każde zajęcia podzielone są na etapy:

 • 1<p>zapoznanie z tematyką pracy, poznanie nowych technik, nazewnictwa, zdobycie wiedzy o prostych maszynach, kołach zębatych, przekładniach, czujnikach i wielu innych.</p>

  zapoznanie z tematyką pracy, poznanie nowych technik, nazewnictwa, zdobycie wiedzy o prostych maszynach, kołach zębatych, przekładniach, czujnikach i wielu innych.

 • 2<p>konstruowanie własnych robotów mając do dyspozycji zestaw klocków oraz komputer</p>

  konstruowanie własnych robotów mając do dyspozycji zestaw klocków oraz komputer

 • 3<p>wprawianie robotów w ruch z wykorzystaniem intuicyjnego, obrazkowego języka programowania</p>

  wprawianie robotów w ruch z wykorzystaniem intuicyjnego, obrazkowego języka programowania

 • 4<p>przebudowa robotów, by spełniały określone funkcje</p>

  przebudowa robotów, by spełniały określone funkcje

 • 5<p>prezentacja maszyn, konkursy i zabawy</p>

  prezentacja maszyn, konkursy i zabawy

 • Poznaj nasz zespół

  Nasz zespół tworzą młodzi, kreatywni pasjonaci, którzy kochają zarówno nauki ścisłe jak i pracę z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy inżynierami którzy pokazują,  że nauka nie musi być nudna, a przede wszystkim trudna. Staramy się przedstawiać przedmioty ścisłe w ich prawdziwym świetle, pokazując praktyczne zastosowanie matematyki, fizyki, elektroniki i informatyki w inżynierii

  Dowiedz się więcej o nas

  Dodatkowo

  Zapewniany dyplom potwierdzający ukończenie kursu, płytę ze zdjęciami z zajęć oraz znakomitą zabawę.

   

  Istnieje możliwość uczestnictwa dziecka w zajęciach próbnych wraz z kolegą/koleżanką lub rodzicem w miarę wolnych miejsc, po wcześniejszym kontakcie.

   

  Robotyka, może być dla Twojego dziecka pasją, poznawaniem fascynującego świata technologii XXI wieku, a w przyszłości stać się zawodem z perspektywami.