Poziom WeDo (5 – 8 lat)

Zajęcia dla dzieci w wieku 5 - 8 lat.

Lego® WeDo™ wprowadzą najmłodszych w świat budowania i programowania robotów. Podczas zajęć każde dziecko zbuduje i „ożywi” krokodyla poruszającego paszczą, bramkarza broniącego bramki, pelikana oraz wiele innych maszyn, rozwijając przy tym zarówno swoje zdolności techniczne jak i manualne.

WeDo to zestaw klocków serii LEGO® Education przeznaczony dla najmłodszych. Klocki te poprzez zabawę wprowadzają dzieci w wieku 5 – 8 lat w zagadnienia programowania, robotyki oraz szeroko rozumianej technologi IT. Są większe, a poziom trudności ich złożenia jest zoptymalizowany do wieku najmłodszych. Dzieci budują maszyny i zwierzęta, np. krokodyla poruszającego paszczą, bramkarza broniącego bramki czy żurawia, wyposażają je w silniki i czujniki.

Następnie, po podpięciu do komputera, programują je w prostym programie graficznym. Dzięki temu wprowadzają własnoręcznie zbudowane postacie w ruch. Zajęcia w oparciu o Lego WeDo stanowią doskonały wstęp do zagadnień związanych z robotyką i programowaniem. Po ukończeniu zajęć z WeDo każde dziecko może rozpocząć przygodę z serią Mindstorms EV3 stanowiąca nowe wyzwanie dla każdego z nich.

Co będzie miało okazję zbudować i zaprogramować?